Hide-A-Hose pozwala ukryć w ścianie 9, 12, a nawet do 15 metrów węża, który jest dostępny w każdej chwili. Co więcej po zakończonym sprzątaniu waz sam chowa się do instalacji. Dzieje się tak gdyż napędza go siła ssąca wytwarzana przez odkurzacze centralne z filtracja cykloniczna.

Dzięki specjalnie wykonanej instalacji wąż ssący jest przechowywany w rurociągu wewnątrz ściany. Do odkurzania wyciągamy odpowiednia ilość węża, a następnie za pomocą obrotowej dźwigni mieszczącej sie w gnieździe blokujemy jego położenie. Jest to konieczne gdyż w przeciwnym wypadku wąż podczas odkurzania mógłby sie cofać. Następnie przy użyciu wyciąganej czerwonej dźwigni mieszczącej się wewnątrz gniazda włączamy odkurzacz. Pozostało jeszcze podłączyć rękojeść wraz z rura ssącą zakończoną szczotką i możemy rozpoczynać sprzątanie.

Bardzo lekki i elastyczny wąż ssący jest fabrycznie pokryty specjalnym poślizgowym
pokrowcem dzięki czemu podczas odkurzania nie ma niebezpieczeństwa porysowania mebli
lub podłogi. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy odczepić rękojeść i zassać waz z
powrotem do instalacji, po czym możemy przejść do następnego gniazda i powtórzyć całą
operację.

Jedno gniazdo ssące Hide-A-Hose z wężem 15 metrowym może nam bez problemu zapewnia powierzchnię sprzątania nawet do 200m 2. Dzięki temu system ten doskonale nadaje się do zamontowania w juz istniejących domach gdyż dłuższy wąż to mniej gniazd ssących, a w związku z czym mniejsza ilość niezbędnych przeróbek (co wiąże się z kuciem ścian). Ponadto podciśnienie wytwarzane przez jednostkę centralną podczas chowania sie węża czyści jego powierzchnię, tak że pokrowiec będzie zawsze wyglądał jak nowy.
Hide-A-Hose to obecnie nowość w Polsce, która jest juz od co najmniej 10-ciu lat z powodzeniem montowana w wielu krajach na całym świecie.