Speed Leo to nieduże urządzenie, które posiadacze systemu centralnego odkurzania mogą zainstalować np. w szafce pod zlewozmywakiem. Nie zajmuje ono wiele miejsca i jest niezwykle łatwe w montażu.

Zestaw szybkiego sprzątania składa się ze specjalnej puszki, na której znajduje się przycisk uruchamiający urządzenie oraz wygodnego w użyciu, elastycznego węża. Dzięki specjalnej maskownicy zakrywającej mechanizm Speed Leo ma estetyczny wygląd, który harmonizuje się z wystrojem kuchennego wnętrza.
Aby sprzątnąć okruszki, które nagromadziły się np. na blacie i wokół zlewu, wystarczy włączyć przycisk i wciągnąć je przy pomocy węża spiralnego, który rozciąga się do 5 m. Zostaną zassane bezpośrednio do jednostki centralnej. Po skończonej pracy i wyłączeniu urządzenia, wąż odwieszamy na specjalnych, wygodnych uchwytach, zainstalowanych wewnątrz szafki pod zlewozmywakiem.
Zestaw Leovac Speed Leo składa się z urządzenia peryferyjnego z dwoma płytkami, węża spiralnego, dwóch uchwytów na wąż, maskownicy, ośmiu wkrętów mocujących i szablonu do trasowania, który ułatwi nam montaż sprzętu.Gdy wąż spiralny z zestawu Speed Leo nie wystarczy, aby posprzątać całą kuchnię możemy zamienić wąż Speed Leo na tradycyjny, który jest dłuższy – wejście na wąż Speed Leo traktować można jako dodatkowe gniazdo ssące.

Istnieje możliwość zamontowania Speed Leo w szufladzie np. w cokole meblowym