Jednostki centralne Optimus

Jednostki centralne Optimus to nasza marka własna ( jesteśmy jej wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski), która wprowadziliśmy dla naszych stałych klientów aby zapewnić im dostęp do najlepszych technologii w relatywnie niskiej cenie. Wszystkie jednostki są sprawdzane i kompletowane w Polsce i tutaj przechodzą gruntowne testy. Natomiast podzespoły do jednostek lub gotowe elementy kupujemy u największych europejskich producentów takich jak Aspilusa, GV, Domel czy kanadyjskich takich jak CanaVac oraz Vaculine. Optimus to gwarancja uniwersalności i przystępnej ceny połączone z niezawodnością i niezwykłych parametrów. Jednostki zbudowano z bardzo wytrzymałego ABS a co za tym idzie otrzymały nie tylko wytrzymałość ale specjalny system antywibracyjny ALLVIB.

Jednostki marki Optimus składają się z dwóch serii, a co za tym idzie dopasują się do każdego klienta.

Seria F ( hybryda: cyklon + filtr zmywalny ) oraz Seria RS (ACTIVE HEPA MEMBRANE).

Jednostki serii F liczą kilka modeli dla klientów ceniących sobie sprawdzone rozwiązania. Pierwszy stopień filtracji wyłapuje ponad 70% zanieczyszczeń natomiast 30% zostaje przechwyconych przez specjalnie zaprojektowany filtr HEPA zmywalny. Zastosowanie filtra zmywalnego jest bardzo tanim i wygodnym rozwiązaniem. Czyszczenie filtra należy wykonywać w zależnoœci od modelu oraz intensywności sprzątania od 3-6 miesięcy. Gama rozwiązań od niezwykle mocnego silnika TF dla klientów szukających jednostek niskobudżetowych ale zarazem mających potężną siłę ssącą dochodząc do 833 AIRWATÓW. Dodatkowym atutem jest możliwość montażu w pomieszczeniach mocno zapylonych takich jak kotłownie węglowe ( modele F13, F14 i F18 TF ).  Drugim standardem w naszych jednostkach są silniki TANGENTIAL BY-PASS ( dedykowane chłodzenie) , które cechuje nie tylko potężna moc ssąca ale także wytrzymałość na przeciążenia, zatkania w instalacji oraz podwyższona żywotność ( modele F16, F16 AV, F18, F18 AV, F35 ). Trzecią grupą jednostek są rozwiązania dwu silnikowe ( oczywiście T BY-PASS ), które podsiadają jako jedno z nielicznych rozwiązań na rynku dwa pełnowymiarowe silniki dedykowane do dużych domów powyżej 300m oraz instalacji HAH ( modele F116 i F118 ).

Jednostki z serii RS (ACTIVE HEPA MEMBRANE) to seria limitowana z filtrem samoczyszczącym. Wyróżnia je zastosowanie od początkowego modelu oddzielnego separatora cyklonicznego + filtr samoczyszczący HEPA ( tak zwane jednostki SPLIT ). Rozdzielenie silnika od części filtrującej pozwoliło nie tylko uzyskać dużo lepsze właściwości filtracyjne ale także dużo większy filtr 14" ( ok 36 cm ) co daje nam dużo większą przepustowość.  Jednostki te można użytkować z higienicznymi workami jednorazowymi lub bez nich ( 3 worki dołączone są na próbę w komplecie ) . Modele RS-16 i RS-18 to jednosilnikowe rozwiązania z 3 i 2 stopniową turbiną. Modele RS-116 i RS-118 to modele z dwoma silnikami, umieszczonymi niezależnie od siebie. Każdy silnik w tym rozwiązaniu ma swoją centralę sterująca i oddzielana obudowę. Takie zastosowanie pozwoliło zapobiec nadmiernemu przegrzewaniu się silników jak to się dzieje w konkurencyjnych rozwiązaniach. Jest to również kolejny typ jednostki ssącej z dwoma pełnowymiarowymi silnikami a co za tym idzie moc zwiększa się dwukrotnie!